Facebook jest częścią Waszego CV, nie zapominajcie o tym!

24 10 2013

550x-facebook-resume-300x29170% użytkowników Facebooka zamieszcza na swoim profilu informacje o skończonych studiach, wykształceniu, obecnej pracy czy wcześniejszych doświadczeniach zawodowych. Uważają oni otóż, iż takowe informacje mogą być dobrą możliwością do promowania się. 40% użytkowników tego portalu posiada wystarczająco informacji, aby skompletować ich całe CV. Pogląd, iż Facebook jest dobrym miejscem na promocję własnej osoby i swojej kandydatury cały czas  się rozpowszechnia.

Firmy zatrudniające nowego pracownika również z dużym powodzeniem wyszukują wcześniej potencjalnego kandydata na tym portalu, dzięki czemu mogą poznać go lepiej.

W związku z tym, jeżeli chcecie aby Wasz profil na Facebooku służył Wam w dobrym celu, miejcie na uwadze, iż nie każde publikowane zdjęcie z wakacji musi spodobać się Waszemu przyszłemu szefowi. Zwróćcie również uwagę na fakty z Waszego prywatnego życia, jakie posiadacie opublikowane na Waszym profilu i zastanówcie się czy oby napewno wszystkie z nich chcielibyście opowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej. O ile kurs języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych służyłby na Waszą korzyść, o tyle może warto byłoby zachować zdjęcia z imprez do wglądu jedynie najbliższych znajomych.

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: