Piotruś Pan

9 09 2013

londresestatuapeterpanhydepark-1244394910198W zachodniej części Hyde Parku znajdują się wspaniałe ogrody Kensington. Piękne, rzadko spotykane gatunki roślin tworzą rozległe zielone tereny, gdzie Londyńczycy przychodzą spędzać czas w słoneczne dni. Jeśli myślisz o odbyciu kursu języka angielskiego w Londynie, nie możesz przegapić okazji aby zwiedzić ogrody i zobaczyć ich najbardziej charakterystyczną rzecz: posąg Piotrusia Pana ,pomnik , który jest hołdem dla jednego z najbardziej znanych bohaterów literatury dziecięcej.

Podczas kursu angielskiego w Anglii przekonacie się, że Wielka Brytania miała ogromne  znaczenie jeżeli chodzi o literaturę dziecięcą, zarówno w przeszłości i teraźniejszości. Książki o Harrym Potterze są czytane przez dzieci na całym świecie. Mary Poppins jest kanonem literatury dziecięcej, który zachwycił pokolenia . 101 dalmatyńczyków jest dziełem Dodie Smith, Hundred and One Dalmatians. A Piotruś Pan, które dziecko nie słyszało o tym chłopcu potrafiącym latać i pochodzącym z magicznej Nibylandii?

Postać ta została stworzona na początku XX wieku przez Jamesa Barrie podczas jego pobytu w Londynie. Autora zainspirowały fantazje braci Davies, dwójki małych dzieci, które znały się z autorem. Łącząc je wynalazł gry i opracował skecze teatralne zawierając niektóre z postaci, które później pojawiły się w jego pracy. Mówi się, że w czasie pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii, pisarz był pod wrażeniem Hyde Parku, stąd powstał pomysł aby uczcić jego pamięć budując pomnik, który będziecie mogli zobaczyć wybierając się na kurs języka angielskiego w Londynie.

James Matthew Barrie jest bardzo szanowaną postacią w mieście. Będziecie mogli to sprawdzić wybierając się na kurs języka angielskiego w Londynie. Wciąż się pamięta, iż przed śmiercią przekazał prawa do swojego największego dzieła szpitalowi dziecięcemy Great Ormond Street Hospital, głównemu szpitalowi w Wielkiej Brytanii w tamtym czasie.

Pomnik Piotrusia Pana (wykonany przez rzeźbiarza Jerzego Frampton) możemy podziwiać udając się na  przyjemny spacer po Hyde Parku. Znajduje się między Kensington Gardens i wspaniałym jeziorem Serpentine. Kilka metrów dalej, znajduje się również spektakularny Albert Memorial i wokół parku jeden z najbardziej popularnych obszarów w Londynie, po którym można spacerować bez przerwy przez kilka godzin.

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: