Niech żyje Geocaching!

1 09 2013

 

Po Wwoofing oraz Couchsurfing na topie jest teraz Geocaching.

Niektórzy z Was mogli odkryć już tę atrakcję podczas swojego kursu językowego za granicą czy zwyczajnie będąc na wakacjach. Dla tych, którzy nie mają pojęcia o co chodzi, tutaj znajdziecie trochę informacji.geo

Geocaching jest poszukiwaniem skarbu, które odbywa się na zewnątrz. Uczestnicy próbują odnaleźć ukryte przedmioty, zwane geocaches.

Geocache to mały wodoodporny pojemnik, w którym znajdziemy spis wszystkich osób, które już były w danym miejscu i jakieś „skarby”, małe gadżety takie jak brelok do kluczy, długopis, miś… Więc osoba („geocacher”) ukrywa skarb w bezpiecznym, publicznym miejscu. Następnie publikuje współrzędne GPS sekretnego miejsca na stronie www.geocaching.com aby pozwolić innym uczestnikom zabawy na zdobycie skarbu.

Zdobywca, który znalazł zawartość może zabrać część gadżetów a następnie zostawić coś w zamian i oczywiście wpisać komentarz do księgi wizyt …I na koniec odłożyć „skorzynię skarbów” w miejsce, gdzie ją znalazł.

Czasami, niektóre specjalne obiekty znajdują się w swoich sekretnych skrzyniach. Są dwa rodzaje: Travel Bug oraz Geocoin.

Travel Bug jest małym przedmiotem, który przemieszcza się z jednej skrzynki do drugiej i można śledzić jego drogę dzięki numerowi identyfikacyjnemu na jego twarzy. Jest to geocacher i jest przeznaczony do życia swoją historią od początku przygody. Czasami ma określony cel, a niektóre z nich są pożądane przez ich rzadkość lub sukcesy.

Jeżeli znajdziecie Travel Bug lub jeżeli chcecie sami stworzyć własnego i wysłać go w podróż, możecie iść do działu Track Travel Bugs.

Inny rodzaj obiektu, GC lub geocoin jest właściwie bardziej podstawowym travel bug, to rodzaj niezamiennego medalu podróżnego. Ogólnie, geocoins można zbierać. Tak jak Travel Bug, mają one na jednej ze stron swój numer, który je identyfikuje.Geocache1

To bardzo łatwa i zabawna gra! Bez GPS byłoby to oczywiście bardziej skomplikowane. Musicie jednak przyznać, że będąc w nieznanym mieście, podróżując lub będąc na kursie językowym za granicą to wspaniały sposób na zwiedzanie okolicy! Nie wspominając o kolekcjonerach i emocjach…

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: