Tragedia w Paryżu! Skoczył z wieży Eiffla…

26 06 2012

W Paryżu, na oczach tysiąca ludzi rozegrała się ogromna tragedia. Nie wiadomo, co tak młodego obywatela Izraelu pchnęło do tak desperackiego czynu… 25 letni Izraelczyk popełnił samobójstwo skacząc z wieży Eiffla – jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata w Paryżu.

Dla Was ta wiadomość nie jest nowością…Mówię o Was, osobach które uczęszczają na kursy języka francuskiego we Francji. Również Ci, którzy kontynuują nauka języka francuskiego we Francji dowiedzieli się pierwsi… Szok. Tragedia. Szkoda młodego człowieka…

Eiffel Tower. Wieża Eiffla. Symbol Paryża.Nie dowiemy się co było powodem skoku z wieży Eiffla… Chęć szybowania? Może ten chłopak chciał dorównać Panu Franzowi Reicheltowi? Bez żartów… Smutna prawda: nie zyje człowiek. Pokój jego duszy. Władze Paryża po kontakcie z izraelskim MSZ dostały potwierdzenie tych doniesień –  Jest to obywatel tego (Izraela) kraju, ale odmówiło podania jego personaliów. Rodzinę poinformowano o samobójstwie.

Samobójcy udało się oszukać służby ochrony wieży Eiffla  i wspiąć się o zmierzchu na wieżę od jej zachodniej strony. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, gdy wieża Eiffla była zamknięta. Gdy zobaczyli go pracownicy i ludzie od razu zadzwonili po policje oraz słuzby ratownicze. W chwili ich przybycia 25 – latek byl na wysokosci tarasu obserwacyjnego na trzecim poziomie – znajduje się on na wysokości 276 metrów.

Konstrukcja wieży Eiffla w całości (bez części szczytowej niestety...). Czujęcie sie malutcy?Negocjatorzy próbowali odwieść go od samobójstwa, ale nieskutecznie. Ratownicy zaczęli rozmawiać z mężczyzną, ale on skoczył i rozbił się na tarasie na drugim poziomie, ponosząc śmierć na miejscu. Do tragedii doszło tuż po północy. Pozostaje pytanie: DLACZEGO?!?  😦

Wieża Eiffla została wybudowana w roku 1889 w związku z Wystawą Światową. Mierzy ona 324 metry wysokości.  Jest jedną z ikon Paryża i jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata.

Policja, która zjawiła się na miejscu wypadku jak i izraelskie MSZ nie zdradziły tożsamości samobójcy.  Jedyne co do tej pory ustalono, to to, iż urodził się on w Izraelu i ma izraelski paszport. Nie wiadomo, czy był turystą czy do Paryża przyjechał w innycha zamiarach.

W poniedziałek, po tym tragicznym wydarzeniu,  wieża Eiffla była normalnie otwarta dla zwiedzających. Firma, która zarządza 324-metrową wieżą, powiedziała, że ostatni raz do samobójstwa doszło dwa lata temu. Nie chciała jednak zdradzić, jak często dochodzi do takich wypadków.

Uważajcie na siebie. Coś takiego może się przytrafic każdemu, choć w tym przypadku było to (chyba?) zamierzone…  Jesteście jeszcze młodzi, chodzicie na kursy języka francuskiego, jesteście we Francji, w Paryzu… Uważajcie na siebie, gdziekolwiek jesteście.

(*)

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: