Krótko i na temat: Sydney. :)

19 06 2012

Znowu napisałem o kursach języka francuskiego we Francji…ehhh…dosyc. Teraz potrzeba zmiany.  Kursy francuskiego we Francji to nie wszystko!!! Macie chwilkę, to poczytajcie o Kontynencie, którego  miasto słynie z nieszablonowej opery – SYDNEY.

Sydney jest największym miastem Australii, liczy bowiem ponad 3,7 mln mieszkańców, a zespół miejski przekracza 4,3 mln ludności. Sydney. Widok z lotu ptaka. Prawda, że jest piękne?Cały zespół miejski zalicza się do największych powierzchniowo obszarów miejskich, pod tym względem wyprzedza Pekin, Londyn, Tokio i Meksyk. Miasto wprawdzie nie jest stolicą Australii, jednakże pełni funkcję stolicy stanu Nowa Południowa Walia, jest popularnym centrum turystycznym, uważanym za jedno z najpiękniejszych miast świata, a w roku 2000 odbyły się tu igrzyska olimpijskie.

Miasto położone jest nad Pacyfikiem i posiada największy na świecie naturalny port. W Sydney znajduje się ponad 70 plaż wśród których najsłynniejsza jest plaża Bondi Beach.

Najstarsze siedliska Aborygenów na terenie dzisiejszego Sydney istniały już około 20 tysięcy lat temu.Łódki, jachty i słynna Opera Sydney! Osada, która przekształciła się we wspaniałą metropolię, została założona przez A. Phillipa w 1788 roku i nazwana na cześć ówczesnego ministra T.T. Sydney’a. Nadanie Sydney statusu miasta nastąpiło w 1852 roku. W pierwszych latach Sydney było kolonią karną. W ciągu 200 lat od daty założenia miasto przekształciło się z małej osady w najgęściej zaludniony obszar Australii. Swój klimat kulturowy i rozwój Sydney zawdzięcza Wiecie, co jest na zdjęciu? :)emigrantom z Europy i Azji. W centrum miasta obok wysokich wieżowców ze szkła do dziś zachowało się wiele starych domów w stylu kolonialnym z pomalowanymi cegłami. Do najważniejszych zabytków w Sydney należą kościół St. James i mennica z XIX wieku. Najbardziej jednakże charakterystyczną budowlą jest gmach Opery na 7 tys. miejsc z oryginalnym dachem. Słynnym obiektem jest wiszący most nad Zatoką Sydney. Miasto znane jest z licznych muzeów oraz z Galerii Sztuki, w której zgromadzono m.in. zbiory sztuki Aborygenów i ludów Oceanii. Atrakcją jest akwarium z fauną południowych mórz.

Plaża w Sydney. Można ja nazwać miejską :)W Sydney funkcjonują koleje podziemne, naziemne i nadziemne. Jednotorowa kolejka nadziemna łączy centrum finansowo-handlowe z dzielnicami mieszkalnymi i terenami rekreacyjnymi, po wodach zatoki przepływają zielono-żółte promy. Miasto posiada międzynarodowy port lotniczy Mascot. Oceaniczne statki pasażerskie przybijają do nabrzeży w samym centrum Sydney.

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: