Sytuacja gospodarcza Francji.

14 06 2012

Jesteście teraz we Francji? odbywacie kurs języka Francuskiego? 🙂 We Francji szykują się wielkie zmiany wdrażane małymi krokami… Nie chodzi tu o kursy jezyka francuskiego a o gospodarkę Francji.

Francuski rząd jest w trakcie rewizji swoich prognoz wzrostu gospodarczego na przyszły rok po słabym początku roku 2012, podkreślając wyzwania dla prezydenta François Hollande jak ma on kontrolować zadłużenie i poziom deficytu przy jednoczesnym zapewnieniu dotrzymania obietnicy wspierania wzrostu w kraju jak i w Europie.
Minister finansów Francji.„Jesteśmy w trakcie dostosowywania prognozy gospodarczej na przyszły rok” powiedział minister finansów Pierre Moscovici francuskiej rozgłośni radiowej Europe 1. Powołał się przy tym na badania Banku Francji przeprowadzone niedawno, które wykazały że  francuska gospodarka ma kontrakt w drugim kwartale po raz pierwszy od 2009 roku.
Wolniejszy wzrost gospodarczy Francji zwiększy presję na panu Hollande dotyczących zobowiązań budżetowych Francji. Prezydent, który sprawuję swój urząd ponad dwa miesiące, obiecał obniżyć poziom deficytu budżetowego do 3% produktu krajowego brutto w przyszłym roku i oraz zrównoważenie finansów publicznych do końca jego kadencji w 2017 roku. Jego program opiera się na prognozie wzrostu o 0,5% w tym roku i 1,7% w 2013 roku.
Inwestorzy zwracają szczególną uwagę Francji, którą widzą jako ostatni bastion w strefie euro wobec pogłębiającego się kryzysu, że postawiła na ryzyko istnienie wspólnej waluty. euro. czy ta waluta wspólnoty europejskiej przetrwa?
W Europie, pan Hollande doprowadził  do  oskarżenia przeciwko surowości Niemiec oparciem w dążeniu do życia aż do jego obietnic wyborczych i renegocjować traktat fiskalnej, aby zakończyć ją na wzrost zwiększenie środków. Jego działanie jest spowolnione przez sam proces głosowania we Francji, gdzie nowo wybrany, prezydent musi zapewnić większość głosów  w Zgromadzeniu Narodowym, zanim będzie mógł podpisać ustawę.
Partia Socjalistyczna wyprzedza konserwatywną opozycje po pierwszej turze wyborów parlamentarnych na 10 czerwca.
Opóźnienia zwróciły na siebie uwagę ratingową firm. Pod koniec maja agencja ratingowa Moody’s Investors powiedziała, że nowy francuski rząd musi jeszcze rozwiać wątpliwości w jaki sposób będzie ona dostarczać silne odbicie i jak to wpłynie na jego dług puubliczny.
Pan Moscovici juz ustalił plan podwyżek podatków w zeszłym tygodniu. Powiedział, że jeśli rząd nie zrobi nic, deficyt osiąnie 5% w tym roku i 4,2% w przyszłym roku – będzie większy  niż prognozy 4,5% i 3%.
Pan Moscovici powiedział również, że najbliższe tygodnie będą decydujące dla przyszłości Europy, z powodu serii szczytów oraz wyborów greckich, które mogłyby dostarczyć rządowi, że nie chce on przestrzegać warunków ratowania tego kraju.
Francja będzie walczyć o Europie. Francuska propozycja podziału długu poprzez strefy euro obligacje – która spotkała się z silną opozycją ze strony Niemiec – ma jeszcze możliwość wejść w życie.. euro-symbol. Czy koniec jest bliski...?
Wynik greckiego głosowania i inne decyzje podjęte w Europie będą miały bezpośredni wpływ na główne kraje strefy euro, takie jak Francja –  powiedział Ed Parker, dyrektor zarządzający Fitch Ratings w wywiadzie w Oslo. – Odpowiedź UE na greckie wyjście może zwiększyć zobowiązania warunkowe w księgach podstawowych krajów, powiedział, popychając ich poziom zadłużenia, a dług Francji oddaje to potrójnie. A ocena z Fitcha pod presją…

Uczęszczajcie więc na kursy języka francuskiego we Francji, poki kryzys nie spowoduje podwyżki cen 🙂

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: