Francja. Sztuczne serce.

4 06 2012

Jest coś, o czym w trakcie kursów francuskiego we Francji się nie dowiecie… No, chyba że podczas nauki języka francuskiego jakimś cudem nauczyciel zmieni tok myślenia i zamiast prowadzić kurs jezyka francuskiego będzie Wam opowiadał o kardiologii… 🙂 Francuzi wymyslili ( i zmaterializowali) najlepsze sztuczne serce na świecie.

Alain Carpentier - stwórca i jego dzieło. Francja.Sztuczne serce prof. Alaina Carpentiera dokładnie odzwierciedla serce ludzkie. Francuscy kardiolodzy oraz kardiochirurdzy, którzy wspólnie z Carpentier’em połączyli siły i pracowali nad skonstruowaniem tego ważnego dla zycia ludzkiego organu, uważają prototyp francuskiego serca – które w przyszłości moze zastępywać ludzkie – za jeden z najlepszych jakie do tej pory zostały stworzone przez człowieka na świecie.

Nad sztucznym sercem naukowcy pracowali wiele lat. Teraz czeka je kolejna kilka lat intensywnych badań by mogło byc gotowe do przeszczepu.
Stwórcy sztucznego mięśnia zapewniają, że niebawem  może ono definitywnie zastąpić chore serce pacjenta. Alain Carpentier, specjalista i profesor w zakresie kardiochirurgii Szpitala europejskiego Georges-Pompidou w Paryżu powiedział, że nad sztucznym sercem, wraz ze swym niezastąpionym zespołem pracował przez… 15 lat.

Obecnie grupa kardiologów przy współpracy z kardiochirurgami a także innymi specjalistami przeszła z etapu konstrukcji sztucznego serca do jego zastosowania klinicznego.  Teraz, po 15 latach mozolnej i cięzkiej pracy badawczej nad pomysłem skonstruowania sztucznego serca, nadeszła wielka chwila – moment na jego wyprodukowanie oraz przygotowanie do wszczepienia u człowieka i to nie sztucznego fragmentu bądź „kawałka” serca, jak to praktykowane do tej pory w wielu przypadkach ratowania pacjenta.  Nadeszła chwila na wszczepienie całego organu wewnętrznego potrzebującemu pacjentowi.

Sztuczne serce w swej okazałości. Od początku lat 80-tych medycyna kardiologiczna proponuje wiele alternatywnych i wymyslnych rozwiązań dotyczących operacji i możliwości przeszczepu serc. Jednak po dziś dzień żadne elementy, które były wszczepiane pacjentom,nie potrafiły rozwiązać problemu chorób serca na dłużej ani nawet na chwilę – w większości przeprowadzanych zabiegów u operowanych pacjentów dochodzi jeszcze często do infekcji a nawet (bardzo niebezpieczne i częste przypadki!!!) do odrzucenia wszczepionego elementu lub do powstawania zakrzepów, przez które to serce później przestaje pracować a człowiek – umiera.

operacja wszczepienia serca. Francja i jej sztuczne serce. Profesor Alain Carpentier.Z danych na dzień dzisiejszy możemy przeczytać, że na całym  świecie wykonano do tej pory jedynie (!) 900 przeszczepów serca – ale mowa tutaj o przeszczepach organu, które pacjenci tolerowali i dzięki którym przeżywali (średnio) około czterech lat. Pierwszy człowiek na świecie otrzymał sztuczne serce w roku 2007 i przeżył z nim aż siedem lat(!) – zmarł w roku 2007.

Sztuczne serce, które w całości zostało skonstruowane z materiałów bioprotetycznych, według jego twórcy – profesora Carpentier’a, będzie bardziej tolerowane przez organizm ludzki. Dzięki temu pozwoli to na przedłużenie życia osoby poddanej operacji.

WIDEO <— KLIKNIJ 🙂

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: