Malta. Nauka języka angielskiego połączona ze zwiedzaniem pięknej wyspy. Z firmą StudyGlobal Wasze wakacje ( i nie tylko) będą niezapomnianym przeżyciem!

30 05 2012

Stolica kraju – Valetta – jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. Symbolem Malty jest  czerwony ośmiokątny krzyż, będący spadkiem po zakonie maltańskim który a symbolizuje osiem boskich błogosławieństw. Dziś maltańskie służby medyczne na swoich emblematach noszą biały krzyż maltański na czerwonej tarczy herbowej. Tarcza oznacza, iż w każdej chwili jesteśmy gotowi stanąć do walki w obronie wiary. Krzyż maltański. Symbol Malty. Kursy angielskiego na malcie. Nauka angielskiego an Malcie.

Malta, jest średnio rozwiniętym gospodarczo państwem. Nie uprawia się tutaj ani warzyw ani owoców, drzewa oliwne zostały wycięte a jedyne, co pozostało to winnice, które  produkują dobre i niedrogie wina 🙂 . Na Malcie nie ma rzek ani jezior. Opady deszczu są naprawdę sporadyczne i praktycznie nie ma źródeł podziemnych – stąd widoczny brak zieleni na wyspie. Ale ludność tego kraju znalazła sposoby na uzyskanie wody pitnej 9sposób kosztowny ale skuteczny)  – odsalają wodę morską 🙂

Teatr Manuela, będący trzecim najstarszym teatrem świata, stanowi ciekawą atrakcję dla przybywajacych tu turystów. Choć trzeba uważać na ostre krawędzie jeżowców i małż, Malta jest rajem dla płetwonurków.  Jedną z pozostałości po Brytyjczykach jest lewostronny ruch drogowy 🙂 . Większość maltańskich domów ma swego patrona oraz  w wielu wioskach na obrzeżach miasta Valletta (stolica Malty) nad drzwiami lub na dachach domostw umieszcza się bycze rogi – mają one podobno odstraszać złe duchy. Malta jest także chyba jedynym krajem, gdzie można wysłuchać mszy świętej w kościele rzymsko-katolickim po arabsku… Ciekawe, prawda? 🙂

Kraj słynie z ogromnej ilości szkół językowych, obleganych corocznie przez studentów z Europy jak i reszty świata. Dzięki temu poza wypoczynkiem studenci maja tutaj możliwość uczęszczania na kursy języka angielskiego. Maltańska muzyka ludowa lekko przypomina swym brzmieniem melodie sycylijskie a jej architektura współczesna jest równie ciekawa, jak bezcenne maltańskie zabytki – np. kable jak i rury kanalizacyjne umieszcza się na zewnątrz elewacji, w umywalkach są dwa krany jeden z wrzącą a drugi z lodowatą wodą.

Malta. Zatoczka. Nauka języka i kursy angielskiego na Malcie.Wyspa posiada swój specyficzny urok a dodatkowo doskonale zachowane zabytki architektury przyciągają filomowców.  Na Malcie nakręcono wiele słynnych produkcji filmowych m.in. film „Gladiator” z Russelem Crowe, „U-571” z wokalistą zespołu U2 -Jon Bon Jovi, „Troja” z Orlando Bloomem,  jak chociażby znany film  „Hrabia Monte Christo”. Turyści przybywający na wyspę mają dostęp do scenerii, w których kręcono słynne filmy.

Malta jest także przykro kojarzona z katastrofą Boeinga 747 linii lotniczych Pan American nad Szkocją – z tej właśnie wyspy wysłano walizkę z bombą i ubraniami zakupionymi w sklepach maltańskich, która to spowodowała katastrofę. Właśnie to dzięki metkom z ubrań specsłużby dotarły do miejsca wysyłki bomby…

Zresztą sami zobaczycie i odczujecie urok Malty 🙂 – z każdą sekundą będziecie chcieli, by kurs i nauka języka angielskiego dobiegła końca 🙂 . Ale nie dlatego, ze nauka języka jest nudna… Malta ma Wam naprawde wiele do zaoferowania! Malta słynie też z dużej ilości i zagęszczenia megalicznych świątyń, dolmenów, menhirów oraz grobowców 🙂 .  Malta. Przepiękny widok na morze i budynki. Nauka języka angielskiego.Posiada także bardzo dobrze rozwinięte zjawiska i formy krasowe m.in. liczne jaskinie jak chociażby jaskinia Calipso – utożsamia się ją z jaskinią w „Odysei” Homera ( bogini Calipso przez siedem lat miała tam więzić wracającego z wojny Odyseusza).

Wyspa była niegdyś (prawdopodobnie) połączona z Afryką. Świadczyć o tym mają szczątki znalezionych tu prehistorycznych nosorożców oraz słoni.

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: