Alain Robert. Francja ma własnego Człowieka Pająka.

21 05 2012

W trakcie pobytu we Francji, w chwili wolnej od intensywnej nauki, gdy będziecie uczęszczać na kurs języka francuskiego, zwróćcie uwagę na najwyższy budynek Francji – znajdujący sie w Paryżu 231 metrowy Tour First. najwyzszy juz zdobyty budynek FrancjiGdy spojrzycie w górę, pomyślcie, że znajdujecie sie na jego szczycie. A gdy już o tym pomyślicie, wyobraźcie sobie, że by się tam znaleźć, musieliście całą drogę pokonać nie schodami lecz po zewnętrznej fasadzie budynku… Brzmi przerażająco, prawda? Nie dla wszystkich. Są tacy, którym strach jest obcy. Tacy, których sam strach się boi. Mowa tu o Człowieku Pajaku.

Człowiek Pająk to nie jest bohater komiksu,o nieeee, ten gościu istnieje naprawdę i naprawdę ryzykuje za każdym razem życie wspinając się bez zabezpieczeń na (przede wszystkim) najwyższe (i najbardziej znane) budynki świata. Parę razy zatrzymywała go już za to policja, ale on i tak później wracał…Podsumowując krótko:  albo jest świrnięty  albo  jest nałogowcem 🙂 🙂 🙂

Alain zwykle (w gruncie rzeczy wogóle hehe ) nie pyta władz miast o pozwolenie na wspinaczkę po budowlach, zazwyczaj zjawia się wcześnie rano (zazwyczaj 6:30) pod upatrzonym celem w celu rozpoczęcia swej podróży w pionie. Następnie po pewnym czasie wokół budynku zbiera się tłum widzów jak i policji… Ale nie myślcie że panowie policjanci podążają za nim 🙂 . Jak to przystało na słuzby mundurowe, którym się nigdy nie spieszy, czekają aż wejdzie na sam szczyt i dopiero wtedy „łąpią go” na gorącym uczynku. Poźniej doprowadzaja go przed temidę (rozprawy są zawsze krótkie – w jego przypadku) i po pewnym czasie znów jest wolny.  Alain Robert zawsze ma przy sobie woreczek z magnezją, która pozwala mu osuszyć dłonie.
Lista budynków, na które się wspiął jest imponująca. Zdobył już około 85 wieżowców na całym świecie.
A swą przygodę ze wspinaniem zaczął… gdy miał 12 lat!!! Został zamknięty przez przypadek na 8 piętrze w mieszkaniu swoich rodziców. Czekał aż wrócą. Czekanie nie przynosiło efektu. Więc wybrał bardziej humanitarne (dla siebie) rozwiązanie – zamiast na nich czekać po prostu zszedł po balkonach na dół 🙂 .

W wywiadzie z 2005 roku, który został przeprowadzowny z Człowiekiem Pająkiem, dowiedzielismy się że spadł siedem (!) razy w życiu. Najgorszym był upadek we wrześniu 1982 roku.
W dniu 18 stycznia 1982 r., Alain ma 19 lat; spadł z 15 metrów, gdy spity w ścianie i lina nie wytrzymały  w trakcie szkolenia i puściły… Połamał wtedy nadgarstki, kości stopy i nos. Żeby powrócić do pełni zdrowia przeprowadzono trzy operacje.
W dniu 29 września 1982 r., Alain ma 20 lat; spadł ponownie z 15 metrów w trakcie zjazdu ze zdobytej skały. Śpiączka, na którą wtedy zapadł trwała 5 dni. Połamał  przedramiona, łokcie, miednicę i nos a przy jego kolanie został uszkodzony nerw, przez co kolano pozostało częściowo sparaliżowane. Doznał również wstrząśnienia mózgu. Sześć operacji przywróciło naszego bohatera do zdrowia.
W 1993 roku spadł z 8 metrów; pokazywał wtedy swym uczniom, jak mają balansować na nogach w trakcie wspinaczki wysokościowej. Trasa była naprawdę łatwa, ale Alain stracił równowagę i updał na ręce. Połamał wtedy oba nadgarstki, ponownie zapadł w śpiączkę i spędził dwa miesące w szpitalu.
W 2004 roku spadł z … 2 m (!); wspinał się wtedy na lampy uliczne. Robił to, ponieważ pozował do zdjęć które miały uświetlnić wywiad z nim. Wylądował na łokciu, ale skończyło się jedynie na czterdziestu szwach.

Miesiąc później wspiął się na najwyższy na świecie drapacz chmur w w tym czasie – Taipei 101.

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: