Diamentowy Jubileusz!Wielkie święto w Anglii!-Tego nie można przegapić!

24 04 2012

Święto 60 lat rządów królowej Elżbiety II, która 60 lat temu a dokładnie 6 lutego 1952roku  odziedziczyła tron po swoim zmarłym ojcu, Jerzym VI. Elżbieta II została koronowana w opactwie westminsterskim 2 czerwca 1953 r.

Elżbieta II jest drugim najdłużej w historii panującym monarchą. Ustępuje tylko Wiktorii (1837-1901). Rekord ten będzie mogła pobić dopiero we wrześniu 2015 r. W okresie, gdy zasiadała na tronie, rządy sprawowało 12 premierów – począwszy od Winstona Churchilla po obecnego Davida Camerona.

O Królowej wiadomo m. in., że gustuje w herbacie marki Earl Grey, czytuje gazetę „The Racing Post” piszącą na tematy wyścigów konnych i hodowli koni. Nie lubi, gdy osoby w jej towarzystwie zbyt wolno jedzą, ględzą i spóźniają się.

Mam teraz dla Was zagadkę: ciekawe, czy wiecie co Królowa nosi w torebce, która ma zawsze przy sobie(to pytanie raczej do kobiet 🙂 )?nie?Więc przekazuję Wam tą ciekawostkę: szminkę, lusterko, cukierki miętowe, równiutko złożony na cztery części nowiutki banknot o nominale pięciu lub dziesięciu funtów z przeznaczeniem na kościelną tacę, rodzinne zdjęcia, amulety na szczęście będące podarunkiem od rodziny, oraz haczyk na przyssawce do drewna, na którym ma zwyczaj wieszać torebkę pod stołem.Zaskoczeni jesteście?Ja tak.Najbardziej tym haczykiem 🙂 ciekawy patent 🙂

Czterodniowe obchody zaczną się w sobotę 2 czerwca od wizyty na wyścigach konnych Derby w Epsom pod Londynem. Następnego dnia królowa przepłynie Tamizą w królewskiej galerze, w towarzystwie tysiąca łodzi i barek. Dla Anglików to  dodatkowe święto – 4 i 5 czerwca rząd ogłosił dwoma dniami wolnymi od pracy. Królowa obchodziła już dwa jubileusze: srebrny w 1997 r. i złoty w 2002 r.

Od wspaniałej królewskiej łodzi, po najpokorniejszy ze wszystkich holowników. Od malutkich kajaków po potężne trzymasztowe żaglowce. Flotylla,która liczyć będzie przeszło tysiąc łodzi zbierze się, by uczcić diamentowy jubileusz Królowej. To będzie spektakularny sposób na uczczenie wspaniałej historii marynistycznej Wielkiej Brytanii. Będą holenderskie barki, długie łodzie wikingów, żaglówki, małe łodzie, które pomagały żołnierzom ewakuować się z plaż Dunkierki. Będziecie mogli  zobaczyć też wspaniały okręt dom, który zostanie sprowadzony z Indii.

Na tę okazję jest budowana specjalnie płynąca dzwonnica. To pierwsza tego rodzaju jednostka, która zostanie umieszczona na rzece. Dodatkowo usłyszymy trębaczy, kiedy królewska łódź zbliży się do któregoś z mostów.

A teraz ciekawostka na temat funduszy (kwota jest przecież niemała-10mln funtów): żadne pieniądze podatnika (!)  nie zostaną wydane na to widowisko – pieniądze pochodzą od pojedynczych i korporacyjnych darczyńców, a także od sponsorów.

Jeszcze nie jest za późno! Macie możliwośc i okazję wybrać się do Anglii na to wielkie święto. Do czerwca został ponad miesiąc. A może chcecie również umilić sobie wyjazd i podszkolic swój angielski?Polecam Wam więc wybrać się do Anglii i ,oczywiście poza uczestniczeniem w Diamentowym Jubileuszu, wziąć udział w kursach języka angielskiego z firmą StudyGlobal!

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: