California – wieczne słońce, bajeczne plaże, spektakularne widoki…

18 04 2012

Kursy językowe w USA wcale nie muszą być nudne i opierać się jedynie na nauce.

Jeśli wciąż zastanawiacie się, które miasto wybrać by odbyć kurs językowy, polecamy Wam podróże językowe do Los Angeles – obiektu pożądania poszukiwaczy sławy, wrażeń, przygód i przede wszystkim pieniędzy.

Miasto ( dawniej była to osada) zostało założone w 1781r  przez Hiszpanów a jego oficjalna nazwa brzmiała El Pueblo de Nuestra Seńora la Reina de Los Angeles de Porciúncula – w języku polskim oznacza to Osadę Naszej Pani Królowej Aniołów znad rzeki Porciuncula. Po zakończeniu wojny o niepodległość Meksyku w roku 1821 miasto stało się częścią tego państwa, natomiast pod koniec wojny amerykańsko-meksykańskiej zostało wykupione przez rząd USA wchodząc w ten sposób  w skład Stanów Zjednoczonych.

W Los Angeles, lub jak kto woli LA ( czytaj „elej” ), mieści się  siedziba hrabstwa Los Angeles – jest to najbardziej zróżnicowane etnicznie i równocześnie najbardziej zaludnione hrabstwo w USA.

Podróże językowe do Los Angeles, poza nauką języka angielskiego, dostarczą Wam wiele pozytywnych wrażeń, niezapomnianych widoków i dużo rozrywki. Miasto jest światowym centrum kinematografii a także przemysłu filmowego innej kategorii…pornografii.

Na początku wieku XX powstało tutaj studio filmowe – Nestor Studio – i od tego wszystko się zaczęło. Filmowcy, aktorzy, producenci zaczęli przenosić się do „elej” gdyż warunki do kręcenia filmów są tutaj wspaniałe – pogoda, klimat, cudowne palmy, piękne plaże – ale głównym powodem bylo to, że mogli tutaj „legalnie” korzystać z wynalazków – umożliwiających kręcenie filmów jak i ich produkcję- stworzonych przez Thomasa Alvy Edisona, który zarejestrował na nie patenty i kontrolował całe Wschodnie Wybrzeże. No, może nie dokońca legalnie, gdyż nie posiadali licencji na korzystanie z jego wynalazków ale zanim któryś ze ścigających piractwo agentów Edisona dotarł ze Wschodniego Wybrzeża na Zachodnie Wybrzeże, po „domowej wytwórni” nie było już śladu 🙂 .

Venice Beach, Santa Monica Beach, Malibu Beach – tak tak, te plaże znane na całym świecie znajdują się w Los Angeles. Do tego dochodzi rozrywka dla (nie tylko) najmłodszych – Disneyland! Kto z Was gdy był dzieckiem nie chciał przybić piątki Myszce Miki i pobawic się z psem Pluto? A może wolicie uścisk dłoni Kaczora Donalda i ekstremalną przejażdżkę rollercoaster’em? To wszystko (i jeszcze więcej) czeka na Was!

Za każdym razem, gdy będziecie odwiedzać LA, zobaczycie jakieś ciekawe miejsca, których do tej pory nie zauważyliście mimo tego, że mogliście je mijać codziennie. Żeby poznać i poczuć to miasto, nie wystarczy nawet miesiąc. Wysokie palmy wzdłuż ulic i przejeżdżające obok drogie samochody… Jazda ulicami Beverly Hills i Bel Air…Kręte drogi i przepiękne widoki… No i rezydencje, o jakich można tylko śnić 🙂Podróże językowe do Los Angeles pozwolą Wam na przeżycie tych i wielu innych atrakcji. Poczujecie się się jak w hollywoodzkiej produkcji. Lecz to nie będzie film, tym razem to będzie rzeczywistość!!

Reklamy

Działania

Information

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: